top of page

EVOLUTIO

psychoterapia ciałem

TLO_MIMIKA_04_02
TLO_MIMIKA_03_02
TLO_MIMIKA_04_01
TLO_MIMIKA_02_02
TLO_MIMIKA_03_01
TLO_MIMIKA_02_01
TLO_MIMIKA_01_01
TLO_MIMIKA_05_02
TLO_MIMIKA01_02
TLO_MIMIKA_05_01

  Warsztaty

 Serce i seks - MIŁOŚĆ UCIELEŚNIONA

 

     By móc w pełni przeżywać miłość potrzebujmy nie tylko naszych serc, gdzie zwykliśmy umiejscawiać to i inne  uczucia, ale  również naszych miednic. Porywy serca niewsparte energią miednicy pozostaną romantycznym uniesieniem. Podobnie akt seksualny w którym brakuje zaangażowania ze strony serca, będzie najpewniej czynnością fizjologiczną, która może przynosić chwilową przyjemność czy rozładowanie, ale z miłością ma niewiele wspólnego.  Do miłości potrzebujemy ich obu: miednicy i serca.

 

      Miednica jako organ związany z seksem, wydalaniem i rozrodczością jest zawłaszczana kulturowo, religijnie i społecznie , i jako taka naznaczona jest wstydem, poczuciem winy oraz nieczystością (również tą moralną) . Na poziomie ciała oznacza to mięśniowe napięcia i usztywnienia, które nie pozwalają czerpać z energii  miednicy i z jej potencjału przyjemności. 

      Serce bywa złamane, przestraszone i wycofane choć częstokroć tęskniące za miłością i pełną relacją. Jego wcześniejsze bolesne doświadczenie przyjmuje w ciele różne kształty- czasem jest to twarda , nieruchoma klatka piersiowa niczym zbroja broniąca dostępu do niego. Kiedy indziej serce kryje się pomiędzy skulonymi  ramionami w zapadniętej na wydechu klatce.   

      Warsztat ma służyć odzyskiwaniu kontaktu zarówno z  miednicą jak i bijącym dla nas w klatce piersiowej sercem. Będziemy oba te obszary odzyskiwać dla czucia i ożywiać, po to, by z czasem móc zacząć udrażniać połączenie między jednym a drugim. Bo tylko serce zasilone energią miednicy i tylko miednica w połączeniu z czującym sercem mogą dać nam doświadczenie pełnej miłości.

Zapraszamy!


PROWADZĄCY: Karolina Kulesza, Dorota Jędrasik- psychoterapeutki w Analizie Bioenergetycznej

 

CZAS:  sobota  18.05.2024 godz.10- 18 ta (w trakcie przewidziana jest 1,5 h przerwa na obiad)

                niedziela  19.05.2024 godz.10-15 ta (z pół godzinną przerwą )

 

            
MIEJSCE: sala EVOLUTIO , ul. Chocimska 35, Warszawa

 

KOSZT:  690 PLN  płatne przelewem; wpłatę traktujemy jako potwierdzenie zapisu

W przypadku rezygnacji na tydzień przed terminem warsztatów zwracamy całość kwoty, do 2 dni przed 50%, w przypadku późniejszego odwołania przedpłata przepada.


ZAPISY i informacje: drogą mailową pod adresem evolutio@psychoterapiacialem.pl (w tytule proszę wpisać "Miłość ucieleśniona")

 

Złość to jedna z naszych najbardziej podstawowych a  jednocześnie  najczęściej zaprzeczanych emocji. Mylona z wściekłością i furią oraz wynikającą z nich przemocą i krzywdą  budzi  w nas złe skojarzenia.  Częstokroć wchodzimy w życie ze złością zaprzeczoną, wypartą, niedopuszczoną.

A tymczasem złość to przede wszystkim energia- żywa i mocna. Jeśli pozostajemy w kontakcie z nią, pozwala nam stawiać granice i adekwatnie reagować na przekroczenia. Wyparta i zaprzeczona staje się niejednokrotnie przyczyną przewlekłego smutku, zapadnięcia  i  depresji , bądź przeciwnie- pobudzenia, impulsywności, wybuchowości.

Na poziomie ciała zaprzeczona złość oznacza, że impuls do jej wyrażenia został stłumiony a ruch zatrzymany. Mięśnie karku i ramion tężeją, zaciska się żuchwa.  Nierzadko pojawia się nadciśnienie lub choroby autoimmunologiczne- żyjemy w stanie stłumionego pobudzenia.

Zajęcia mają służyć odzyskaniu kontaktu ze złością. Ćwiczenia pozwolą na uświadomienie sobie napięć w ciele, dzięki czemu będzie można pójść w kierunku ich rozluźniania i bezpiecznego wyrażania zamkniętych w nich emocji. Będziemy  złość przywoływać i czuć,  i pozostawać z nią w kontakcie. Posiadłszy umiejętność kontaktowania się ze swoją złością na bieżąco, możemy też na bieżąco ją wyrażać-  dzięki temu zaczyna nam ona służyć a nie kumulować się i przekształcać w  niszczącą wściekłość , furię czy dokuczliwe objawy psychosomatyczne.

Zapraszamy Cię do kontaktu ze złością- Twoją energią!


PROWADZĄCY: Karolina Kulesza, Dorota Jędrasik- psychoterapeutki w Analizie Bioenergetycznej

 

CZAS:  sobota  18.11 godz.10- 18 ta (w trakcie przewidziana jest 1,5 h przerwa na obiad)

                niedziela  19.11 godz.10-15 ta (z pół godzinną przerwą )

 

            
MIEJSCE: sala EVOLUTIO, ul. Chocimska 35, Warszawa

 

KOSZT:  690 PLN  płatne przelewem; wpłatę traktujemy jako potwierdzenie zapisu

W przypadku rezygnacji na tydzień przed terminem warsztatów zwracamy całość kwoty, do 2 dni przed 50%, w przypadku późniejszego odwołania przedpłata przepada.


ZAPISY i informacje: drogą mailową pod adresem evolutio@psychoterapiacialem.pl (w tytule proszę wpisać "MOJA ZŁOŚĆ")

 MOJA złość- moja ENERGIA 

bottom of page